Anasayfa / Otomatik Panjur
Otomatik Panjur

Otomatik panjur üretim ve montajları adına otomatik bir yapı altında üç farklı sistem bulunmaktadır. Monoblok kutulu panjur, dıştan takma panjur ve detay (gizli kutulu) panjur çeşitleri tercihe ve kurulum alanlarına göre değişmektedir. Son teknoloji sistemler olan bu ürünün çeşitleri estetik bir görünüme sahip, uzun ömürlü ve çözüm odaklıdır. Kaliteli bir malzeme yapısı ile üretildikleri için sürekli kullanımlarda herhangi bir sorun çıkarmaz. 

PİMAŞ’ın yapılarındaki işlevsel bütünlük ve estetik arayışına cevap vermek üzere sunduğu PİMAPEN Panjur Sistemi her türlü yapının kapı ve pencerelerine kolayca uygulanabilecek şekilde detaylandırılmıştır. Düşey eksende açılıp kapanan sabit panjurlara, talebe göre sineklik, sineklik ve güneşlik, ya da uzaktan kumandalı veya manuel aksesuar eklenebilmektedir. Bina yüzeyinden taşmayan panjur kutusu nedeniyle cephe bütünlüğünün bozulmaz. Bu özellik, Pimapen Panjur Sistemi’ni diğerleriden ayıran en önemli üstünlüklerden biridir. Dıştan takma panjurlar, bina yapısı dikkate alınarak talepler doğrultusunda duvara veya doğramaya monte edilebilir.

Sistemin Başlıca Özellikleri 

 1. 37 ve 52 mm ebatlarında iki tip PVC lamel, 260X210 mm, 210X210 mm ve 230X175 mm ebatlarında üç tip PVC kutu mevcuttur. Bu farklı ebatlardaki lameller ve kapı boşluklarına alternatif çözümler oluşturulabilir. 

 2. Özel aksesuarları ile açılır panjur+güneşlik, sabit panjur+güneşlik ve sineklik, motorlu panjur (duvardan anahtarlı veya uzaktan kumandalı) gibi alternatifler yaratılabilir. 

 3. İstenilen bölümlere takılan makas aksesuarı sayesinde açılı açılımlar da yapılabilir. 

 4. Gereken durumlarda panjur kutusuna konulan yalıtım malzemesi sayesinde ekstra izolasyon sağlanır. 

 5. Bina dışından gelebilecek müdahalelere karşı, panjur kanatları dışarıdan yukarı doğru kaldırılamadığı için hırsıza karşı güvenlidir. 

 6. Genişlik ve yüksekliğin arttığı durumlarda, lamellere kanulan destek sacları sistemin güvenliğini daha da arttırır.

Otomatik Panjur Fiyatları ?

Marka ve ürün kalitesi oranında piyasada farklı otomatik panjur fiyatları görmek mümkün. Bütçesi kısıtlı olanlar için ahşap ve manuel çalışan panjurlar mevcut. Bunun yanı sıra yarı ve tam otomatik olarak çalışan ve alüminyum malzemesinden yapılmış ürünlerde ise fiyatları birkaç misli artabiliyor.


HEMEN ARA WHATSAPP